Aktualności

Bioagra na XI Biegu Nyskim

Już jutro (8 czerwca br.) odbędzie się długo wyczekiwana XI edycja Biegu Nyskiego, dumnie noszącego miano jednej z najlepiej ocenianych imprez biegowych w Polsce. Tradycyjnie na linii startu „Mili Rodzinnej” pojawi się Pan Kukurydza, który będzie przybijał piątki zawodnikom oraz kibicom.

Bieg główny rozpocznie się o godz. 19:00 przy Hali Nysa. Nowością tegorocznej edycji imprezy będzie lekka modyfikacja 10-kilometrowej trasy. Meta biegu znajdzie się na wyremontowanym stadionie obok Hali Nysa, który tego dnia zostanie otwarty i udostępniony sportowcom. Trasa zostanie w ten sposób pozbawiona spowalniającej i wybijającej z rytmu tzw. „agrafki”, gdzie zawodnicy nawracali w poprzednich edycjach biegu. W ten sposób jedna z najszybszych tras biegowych w Polsce – atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki – stała się jeszcze szybsza.

 

Na godzinę przed biegiem głównym tradycyjnie odbędzie się „Mila Rodzinna”. To dodatkowy, cieszący się ogromną popularnością bieg na dystansie ok. 1,6 km, który adresowany jest do całych rodzin. Nie ma w nim ograniczeń wiekowych i liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Uczestnicy „Mili Rodzinnej” otrzymają pamiątkowe numery startowe.

Kolejną tegoroczną nowością są biegi dla najmłodszych biegaczy. Odbędą się wyremontowanym stadionie od 9:00 do 11:00.

Ubiegłoroczna, jubileuszowa edycja biegu potwierdziła, że nyska impreza rośnie w siłę po okresie pandemii. Wzięło w niej udział 850 zawodników, co było najlepszym wynikiem w całej historii wydarzenia. W tym roku może być lepiej, bowiem chętnych do biegu jest jeszcze więcej. Jednak nie wszyscy zawodnicy docierają na bieg. Wiele zależy od pogody – nie każdy danego dnia czuje się we właściwej formie do biegania.

Renoma biegu przyciąga zawodników z całej Polski, ale także z zagranicy. Udział w tegorocznej imprezie zadeklarowało blisko 50 biegaczy pochodzących z Czech, Rumunii, Węgier, Włoch, Hiszpanii, a nawet z Kenii, Kanady i Meksyku.

XI Bieg Nyski odbędzie się przy aktywnym wsparciu firm z Nysy i okolic. Bioagra przygotowała dla każdego zawodnika upominek w postaci ekologicznej torby na zestaw startowy. Jak co roku energii uczestnikom będzie dodawał też mobilizujący doping Pana Kukurydzy – uwielbianej przez dzieci oficjalnej maskotki Bioagry.

Organizatorami imprezy są Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM 2” z Nysy oraz Fundacja „W działaniu”.

Inne aktualności

WIĘCEJ