O nas

BIOAGRA SA powstała w 2004 r. Obecnie jest największym w Polsce producentem bioetanolu i etanolu wytwarzanego z ziarna kukurydzy. Należący do firmy zakład produkcyjny, który mieści się niedaleko Nysy, jest jednym z największych pracodawców w regionie. Pracuje w nim blisko 150 osób. Znacznie większa liczba osób znajduje pracę w otoczeniu gospodarczym firmy, m.in. w sektorze usług i magazynowania, transporcie i rolnictwie.

Spółka współpracuje z blisko 1400 rolnikami i firmami rolniczymi z całego kraju. Aż 700 z nich pochodzi z województwa opolskiego i zaspokaja blisko 40 proc. zapotrzebowania spółki na ziarno kukurydzy. Spółka gwarantuje rolnikom odbiór całej zakontraktowanej partii surowca, niezależnie od warunków rynkowych w danym sezonie.

BIOAGRA SA produkuje z kukurydzy trzy podstawowe produkty: etanol, dodatki paszowe (DDGS – podestylacyjny suszony wywar kukurydziany, WDGS – podestylacyjny mokry wywar kukurydziany i syrop paszowy) oraz olej kukurydziany surowy. Etanol, główny produkt firmy, wytwarzany jest w postaci odwodnionej w jakości paliwowej i PCK, jak również w jakości technicznej, technicznej premium, spożywczej oraz w postaci destylatu rolniczego i innych rodzajów etanolu.

Produkcja etanolu odbywa się zgodnie ze standardami ZINTEGROWANEGO SYSTEMU ZARZĄDZANIA ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 oraz standardem zrównoważonego rozwoju REDcert. Firma bazuje na licencji KATZEN International Inc. (USA). To jedna z najbardziej innowacyjnych technologii na świecie, którą cechuje wysoka wydajność i relatywnie niskie zużycie energii. Opiera się na jednym z najpowszechniejszych procesów zachodzących w naturze, który nie obciąża środowiska odpadami, czyli fermentacji. Zakład produkcji etanolu należący do BIOAGRA SA stosuje tę proekologiczną technologię jako jedyny w kraju.

 

Partnerzy biznesowi BIOAGRA SA to znane koncerny paliwowe, farmaceutyczne, chemiczne oraz firmy z branży spożywczej i rolniczej.

 

Informacja nt. Strategii Podatkowej 2020

Strategia

 

Informacja nt. Strategii Podatkowej 2021

Strategia

 

Informacja nt. Strategii Podatkowej 2022

Strategia