Aktualności

Bioagra wspiera Bieg Nyski

W biegu, którego trasa wynosi 10 km wzięło udział przeszło 800 osób. Byli to zarówno amatorzy, miłośnicy sportów, jak i biegacze z klubów z całej Polski oraz klubu Nysa Biega, który był współorganizatorem wydarzenia. O systematycznie rosnącej popularności Biegu Nyskiego świadczy m.in. rosnący udział biegaczy zagranicznych – najliczniejszą grupą w tym roku byli zawodnicy z Kenii.

Nową atrakcją imprezy był pierwszy bieg Mila Rodzinna –  1,5 kilometrowa trasa dedykowana rodzinom z dziećmi. Dla najmłodszych wyjątkową atrakcją był Pan Kukurydza, popularna maskotka Bioagra SA, który zachęcał młodsze i starsze dzieci do aktywności fizycznej. Pan Kukurydza widniał też na praktycznej pamiątce, którą otrzymali uczestnicy obu biegów, czyli ekologicznej torbie promującej zdrowy styl życia.

Najszybszym zawodnikiem w Biegu Nyskim był Tuei Hosea Kiplagat, który trasę pokonał w 30 minut i 56 sekund. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród miała miejsce w Hali Nysa.

Tegoroczny bieg, który odbył się 9 czerwca 2018 roku, wpisał się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Inne aktualności

WIĘCEJ