Aktualności

Bioagra zwiększa zatrudnienie

W związku z rozwojem działalności Bioagra SA poszukuje osób do pracy w Zakładzie Produkcji Etanolu „Goświnowice” koło Nysy na następujące stanowiska: Mechanika-hydraulika – 2 osoby,  Specjalistę Głównego Mechanika ds. ZUR-u – 1 osobę, Pracownika Magazynu Wyrobów Gotowych – 8 osób, Kontrolera jakości, pracownika laboratorium – 2 osoby.

Bioagra oferuje m.in. zatrudnienie na umowę o pracę, specjalistyczne szkolenia, możliwość nauki języka angielskiego i prywatną opiekę medyczną LUXMED.

Od Specjalisty Głównego Mechanika ds. ZUR-u oczekujemy wykształcenia wyższego technicznego, kierunek mechaniczny, budowa maszyn, kandydat musi mieć uprawnienia energetyczne do 15 kilowoltów oraz kilkuletnie doświadczenie w służbach utrzymania ruchu. 

Pracownik magazynu wyrobów gotowych może mieć wykształcenie zawodowe lub średnie, najważniejsza jest znajomość obsługi komputera w tym MS Office. 

Od pracownika laboratorium, kontrolera jakości wymagamy wykształcenia wyższego chemicznego, bądź pokrewnego,  dobrej znajomości obsługi komputera i MS Excel, mile widziany jest rok doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku. 

Natomiast mechanik-hydraulik powinien mieć wykształcenie średnie techniczne (mechaniczne), uprawnienia energetyczne, umiejętność czytania rysunków technicznych, doświadczenie na podobnym stanowisku pracy minimum 1 rok oraz prawo jazdy kategorii B. 

Bioagra SA jest obecnie największym w Polsce producentem bioetanolu i etanolu wytwarzanego z ziarna kukurydzy. Należący do firmy zakład produkcyjny, który mieści się niedaleko Nysy jest jednym z największych pracodawców w regionie. Pracuje w nim blisko 150 osób. Znacznie większa liczba osób znajduje pracę w otoczeniu gospodarczym firmy, m.in. w sektorze usług i magazynowania, transporcie i rolnictwie. Spółka została wyróżniona w konkursie Pracodawca Roku Powiatu Nyskiego w kategorii średnie i duże przedsiębiorstwo. W wyborze kapituła kierowała się głównie stanem i stabilnością zatrudnienia w przedsiębiorstwach, wysokością średniego wynagrodzenia pracowników, innowacyjnością i działalnością charytatywną.

Spółka współpracuje też z blisko 1400 rolnikami i firmami rolniczymi z całego kraju. Aż 700 z nich pochodzi z województwa opolskiego i zaspokaja blisko 40 proc. zapotrzebowania spółki na ziarno kukurydzy. 

Inne aktualności

WIĘCEJ