Aktualności

Kukurydza na Biegu Nyskim

Pan Kukurydza kolejny raz otwierał “Milę Rodzinną” i Bieg Nyski, które odbyły się 8 czerwca 2019 r. VII edycja wydarzenia zebrała na starcie rekordową liczbę blisko 900 zawodników z Polski i spoza kraju.

Godzinę przed głównym biegiem na starcie tzw. „Mili Rodzinnej” pojawili się rodzice i dzieci. To wydarzenie dla każdego bez ograniczeń wiekowych i bezpłatne. Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje dla nyskich rodzin. W tym roku, jak poprzednio, wielkim zainteresowaniem cieszył się Pan Kukurydza, maskotka Bioagra SA. W “Mili Rodzinnej” pobiegli również polscy olimpijczycy z Moskwy, Urszula Kielan i Janusz Trzepizur.

W Biegu Nyskim zawodnicy pokonali dystans 10 km. Wygrał Kamil Karbowiak z Kotwicy Brzeg, który pokonał ten dystans pokonał w 30 minut i 20 sekund. Było to zaskakującą odmianą po paśmie sukcesów zawodników z Kenii. W tym roku drugie i trzecie miejsce zajęli Hosea Tuel i Moses Kibire a czwarty – kolejna miła niespodzianka – zajął nysanin – Paweł Matner z Matner Running Team Nysa. Na linii startu stanęła jak rok temu spora grupa zawodowych biegaczy, a także całe grupy uprawiające biegi półprofesjonalnie z Opolszczyzny i innych regionów kraju. Wielu uczestników to osoby traktujące biegi jako atrakcyjną formę czynnego wypoczynku. Pokonanie trasy stanowiło dla nich sprawdzian szybkości i wytrzymałości w zmaganiach z zawodowcami, którzy narzucają od samego początku bardzo duże tempo.