Aktualności

Nominacja do wyróżnienia Tryton Nyski

Arkadiusz Komorowski został nominowany do honorowego wyróżnienia Tryton Nyski w tegorocznej, 22. edycji tego prestiżowego konkursu. Dyrektor ZPE „Goświnowice” został nominowany jako pomysłodawca rewitalizacji Starego Młyna w Nysie oraz unikatowego programu redukcji dźwięku i zapachu generowanych przy produkcji etanolu.

Honorowe wyróżnienie Tryton Nyski jest wyrazem najwyższego uznania społeczności lokalnej i przyznawane jest osobom, organizacjom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla Gminy Nysa.

– Całe moje dorosłe życie zawodowe związane jest z Nysą i tym regionem – powiedział Arkadiusz Komorowski podczas gali związanej z wręczaniem wyróżnienia. – Jesteśmy dumni, że możemy rozwijać zakład w sposób zrównoważony – dbając o ochronę środowiska i w zgodzie ze społecznością lokalną. Zwiększamy produkcję, zwiększamy liczbę miejsc pracy w zakładzie i jego otoczeniu, w wielu segmentach rynku – dodał Arkadiusz Komorowski.

Bioagra zainwestowała już blisko 20 mln złotych w redukcję dźwięku i zapachu. W efekcie tych i kolejnych działań firma wkrótce stanie się jednym z najbardziej ekologicznym zakładów na poziomie Europy i będzie wytwarzać całkowicie nowe produkty.

Arkadiusz Komorowski jest także pomysłodawcą rewitalizacji Starego Młyna w Nysie, nieużywanego od lat budynku. Inwestycja zostanie ukończona w 2021 roku. Budynek połączy funkcje biurowo-rekreacyjno-mieszkalne, na parterze będą znajdować się lokale usługowe i gastronomiczne, sala konferencyjna, a na wyższych piętrach apartamenty.

Główną atrakcją tego miejsca po rewitalizacji będzie fontanna symbolicznie odtwarzająca przebieg rzeki napędzającej koło młyńskie. Stanie na placu miejskim przed Starym Młynem. Został przy nim także zaplanowany parking na blisko pięćdziesiąt miejsc, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy Nysy.

Inne aktualności

WIĘCEJ