Aktualności

Super piana od Bioagry

Bioagra przekazała nyskiej straży pożarnej wyspecjalizowany środek gaśniczy o wartości około 50 tys. zł. To bolid Formuły 1 w swojej dziedzinie – wskazuje firma. Służy do gaszenia ciał stałych i cieczy, np. benzyny, ropy naftowej, alkoholu, a nawet paliw do silników odrzutowych.

Przekazany przez Bioagrę środek gaśniczy jest wysoce specjalistyczny. Stosowany jest do wytwarzania roztworu wodnego, z którego można uzyskać różne rodzaje piany gaśniczej. Środek wystarczy strażakom na wiele akcji gaśniczych.  

– Środek powinien wystarczyć na dłuższy czas, gdyż najczęściej wykorzystywany jest do gaszenia małych pożarów – mówi mł. bryg. Marcin Skalny z KP PSP w Nysie. – Tego rodzaju pożary stanowiły w ubiegłym roku 93 proc. wszystkich pożarów na terenie naszego powiatu. – Środek gaśniczy z powodzeniem może być wykorzystywany przy różnego rodzaju akcjach gaśniczych, w tym przy zabezpieczaniu rozlanych cieczy palnych, np. paliw samochodowych w akcjach na drogach czy szlakach kolejowych.

Środek przekazany przez Bioagrę ma szerokie zastosowanie. Może być stosowany równocześnie z proszkiem gaśniczym mieszalnym z pianą oraz innymi pianami gaśniczymi. Ze względu na swoje unikalne właściwości jest bardzo przydatny przy gaszeniu pożarów cieczy, które niszczą pianę gaśniczą wytworzoną z innych uniwersalnych środków pianotwórczych. Można wytwarzać z niego pianę w połączeniu z wodą wodociągową, przemysłową a nawet wodą morską.

Inne aktualności

WIĘCEJ