Aktualności

1000 litrów płynu do dezynfekcji od Bioagry

Bioagra SA przekazała bezpłatnie 1000 litrów płynu do dezynfekcji DEZPOWER Gminie Nysa w ramach wspierania regionu w walce koronawirusem. To już kolejna inicjatywa firmy, która od kwietnia br. pomaga w walce z pandemią gminie, szpitalom, straży pożarnej, szkołom i mieszkańcom Nysy i okolic.

Trudna sytuacja epidemiologiczna wymaga stałego dostępu do środków ochrony, takich jak produkowany przez Bioagrę DEZPOWER, który skutecznie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2. Etanol zawarty w płynie uszkadza osłonę drobnoustroju, co prowadzi do jego rozpadu. DEZPOWER jest przeznaczony do powszechnego stosowania. Został wyprodukowany z etanolu o jakości farmaceutycznej i najlepszych dodatków zapachowych dostępnych na rynku europejskim.

Z płynu przekazanego Gminie Nysa korzysta docelowo wiele lokalnych miejskich instytucji i placówek, np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy Miejski Zakład Komunikacji. DEZPOWER pomaga chronić pasażerów MZK. Stosowany jest m.in. do odkażania autobusów i przystanków.

Na początku roku szkolnego, w momencie, gdy zachorowania na COVID-19 dotknęły szkół, firma dostarczyła płyn do dezynfekcji kilkudziesięciu placówkom oświatowym w gminie, w których uczy się prawie 10 tysięcy dzieci i młodzieży oraz pracuje blisko 1300 osób.

Od początku pandemii Bioagra SA przekazała łącznie kilkanaście tysięcy litrów płynu do dezynfekcji, który trafił m.in. do szpitala zakaźnego w Nysie i szpitali w Głuchołazach, straży pożarnej czy kościołów. W kwietniu 2020 r., w szczycie zapotrzebowania na płyn, spółka uruchomiła też sprzedaż specjalnie wyprodukowanego płynu przed Zakładem Produkcji Etanolu.

Inne aktualności

WIĘCEJ