Aktualności

Bioagra i Nyski Wielki Szlem

Wspierani przez Bioagrę młodzi tenisiści zakończyli rozgrywki z cyklu Nyski Wielki Szlem. Była to już trzecia edycja wydarzenia, które pozwala dzieciom i młodzieży stawiać pierwsze kroki w rywalizacji turniejowej.

W tej edycji wystartowało łącznie 138 zawodników reprezentujących Nysę, Wrocław, Opole, Duszniki-Zdrój, Kłodzko, Pruszków, a nawet miasta z Anglii.

Na wydarzenie złożyły się dziecięce odpowiedniki największych imprez tenisowych świata: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon oraz US Open. Pierwszy turniej odbył się w maju 2021 r., natomiast ostatni we wrześniu tego roku. Uczestnicy podzieleni byli na 6 grup w zależności od wieku i poziomu zaawansowania, a wszystkie mecze przeprowadzono zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Tenisowego. Oznacza to, że mecze były rozgrywane piłkami dostosowanymi do wieku zawodnika, czyli: czerwonymi, pomarańczowymi, zielonymi oraz żółtymi (twardymi).

Na zakończenie cyklu Joanna Burska, Wicestarosta Powiatu, wręczyła zwycięzcom puchary, pamiątkowe medale oraz dyplomy. Na młodych tenisistów po każdym turnieju czekały też upominki ufundowane m.in. przez Bioagrę. Z pełnymi wynikami klasyfikacji ogólnej można zapoznać się na stronie internetowej Nyskiej Szkoły Tenisa.

Nyski Wielki Szlem został zorganizowany przez UKS Nyska Szkoła Tenisa we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nysie. Wszystkie składające się na wydarzenie turnieje rozegrano na kortach Stali, udostępnionych nieodpłatnie przez NTKF Metalowiec w Nysie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Nyski Wielkiego Szlema i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

Inne aktualności

WIĘCEJ