Aktualności

Bioagra wspiera młodych tenisistów

Bioagra wspiera młodych adeptów tenisa ziemnego, którzy stawiają pierwsze kroki w rywalizacji turniejowej. W poszukiwaniu następców Igi Świątek i Jerzego Janowicza pomaga oczywiście Pan Kukurydza.

Pierwszym wspieranym przez Bioagrę wydarzeniem był Wimbledon – START, czyli turniej z cyklu „Nyski Wielki Szlem” organizowany na kortach Stali przez UKS Nyska Szkoła Tenisa i Starostwo Powiatowe w Nysie. Wzięło w nim udział 16 młodych sportowców, którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z tenisem. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach odpowiadających wiekowi i poziomowi zaawansowania zawodników. Pan Kukurydza z zapałem kibicował młodym zawodnikom. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu odebrał też swoją pierwszą lekcję gry w tenisa.

Jak podkreślają organizatorzy, stosowanie nazw największych tenisowych turniejów niesie za sobą istotny walor edukacyjny. Poznając ich historię i specyfikę dzieci zachęcane są do poszerzania swojej sportowej wiedzy nie tylko w wymiarze praktycznym, ale także teoretycznym. Dowiadują się przykładowo, że rozgrywany na kortach trawiastych Wimbledon jest najstarszym i najbardziej prestiżowym turniejem tenisowym na świecie, zaś Australia Open tradycyjnie odbywa się na twardych kortach w Melbourne.

27 lipca br. odbyły się Mistrzostwa Nysy w Tenisie o Puchar Burmistrza dla Dzieci i Młodzieży – START. We współorganizowanych przez Gminę Nysa rozgrywkach wystartowało 14 młodych tenisistów w trzech kategoriach wiekowych. Kolejny Turniej, tym razem w kategorii OPEN, odbędzie się 27 sierpnia br.

Po ostatnich sukcesach Igi Świątek trenerzy tenisa zauważają znaczny wzrost zainteresowania tą dyscypliną sportu. Naukę mogą podjąć już pięciolatkowie. Dzieci dysponują w naturalny sposób ogromnymi możliwości uczenia się poprzez naśladowanie, powtarzanie i zapamiętywanie dobrych nawyków. Nabyta w młodym wieku koordynacja ruchowo-wzrokowa, będąca jedną z największych korzyści z gry w tenisa, ma kolosalne znaczenie w dalszym rozwoju psychofizycznym dzieci, a także ich potencjalnej sportowej kariery. W tenisowej edukacji najmłodszych kluczowe jest stworzenie atmosfery zabawy przy jednoczesnym zachowaniu zdrowych zasad sportowej rywalizacji w pozytywnie nastawionym i bezpiecznym otoczeniu.

Tenis w wykonaniu najmłodszych to kolejna dyscyplina dziecięcego sportu amatorskiego, którą sponsoruje Bioagra. Spółka wspiera też m.in. młodych piłkarzy LKS Goświnowice oraz grupę dzieci doskonalących umiejętności gry w szachy.

Inne aktualności

WIĘCEJ