Aktualności

Płyn do dezynfekcji od Bioagry w szkołach powiatu nyskiego

Bioagra SA prowadzi kolejną regionalną inicjatywę wspierającą walkę z koronawirusem. Firma dostarczy bezpłatnie blisko dwa i pół tysiąca litrów płynu do dezynfekcji DEZPOWER placówkom oświatowym z powiatu nyskiego.

Akcja Bioagry obejmie kilkadziesiąt placówek oświatowych, w których uczy się prawie 10 tysięcy dzieci i młodzieży oraz pracuje blisko 1300 osób. Są to szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, ośrodki szkolno-wychowawcze oraz zespoły szkolne i szkolno-przedszkolne. Do placówek trafi prawie dwa i pół tysiąca litrów płynu DEZPOWER do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Płyn do dezynfekcji, który wytwarza Bioagra skutecznie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2. Powstaje z najwyższej jakości etanolu i najlepszych dostępnych na rynku europejskim dodatków zapachowych. Produkt został zarejestrowany i dopuszczony do obrotu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Obecna akcja to kolejne działanie spółki skierowane do sektora edukacyjnego. W czerwcu i sierpniu br. firma rozwiozła kilkaset litrów płynów do dezynfekcji do publicznych i niepublicznych przedszkoli i żłobków.

W kwietniu br. Bioagra przekazała bezpłatnie 7 tys. litrów płynu DEZPOWER nyskiemu samorządowi, szpitalowi zakaźnemu w Nysie i Głuchołazach oraz kilku innym jednostkom medycznym, straży pożarnej czy kościołom.

Inne aktualności

WIĘCEJ