Aktualności

Od Pana Kukurydzy dla wszystkich Pań

 Bioagra przygotowała okolicznościową iluminację z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. Za pośrednictwem Pana Kukurydzy – swojej oficjalnej maskotki – firma składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom. Zabieganym i zapracowanym mężczyznom przypomina natomiast, że jest to święto, które zdecydowanie powinni celebrować.

Już w najbliższy poniedziałek wszystkie Panie będą obchodziły swoje święto. Po raz pierwszy Dzień Kobiet świętowany był 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych, a rok później Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła Międzynarodowy Dzień Kobiet. Miał on służyć krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet.

W Polsce święto stało się popularne w czasach PRL-u, ale zwyczaj honorowania Pań nie odszedł do lamusa wraz z minioną epoką. Dzień Kobiet przestał być też kojarzony wymuszonym celebrowaniem i pustymi gestami. Stał się znacznie mniej sformalizowaną okazją do wyrażenia ciepłych i pozytywnych emocji wobec przedstawicielek płci pięknej.

Okolicznościowa iluminacja Bioagry to wyraz szacunku dla wszystkich Pań i sygnał dla zapominalskich mężczyzn, że czas pomyśleć  o jakimś miłym geście czy upominku z okazji Dnia Kobiet.

Inne aktualności

WIĘCEJ