Aktualności

Pan Kukurydza na OTYLIADZIE

VIII Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu pływalniach na terenie całego kraju. Tegoroczną odsłonę wydarzenia w Nysie wspiera Bioagra.

Kryta Pływalnia w Nysie to jeden z obiektów, w których 18 listopada br. rozpocznie się VIII Ogólnopolski Nocny Maratony Pływacki OTYLIADA. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło 36 pływaków, którzy – w zależności od długości zadeklarowanego dystansu – popłyną na 6 torach. Dla jednych udział w maratonie będzie doskonałą zabawą i testem możliwości, a dla innych rywalizacją o jak najlepszy wynik.

Najwięksi śmiałkowie staną przed wyzwaniem pobicia rekordu OTYLIADY z 2016 r. Należy on do Sebastiana Karasia, który przepłynął wówczas 54,2 km w ciągu 12 godzin. Bez względu na wynik, po zakończeniu zmagań każdy z uczestników otrzyma dyplom i pamiątkowy medal.

W tegoroczną edycję OTYLIADY zaangażowała się Bioagra, która dostarczy napoje i batony proteinowe dla zawodników startujących na nyskim basenie. Za motywujący doping będzie odpowiadał Pan Kukurydza. Impreza wpisuje się w społeczną działalność firmy, która patronuje oddolnym społecznym inicjatywom związanym z promocją zdrowego stylu życia i aktywność fizyczną.

W dotychczasowych siedmiu edycjach ogólnopolskich, a wcześniej również trzech lokalnych, wzięło udział łącznie ponad 15 tys. uczestników. Tegoroczna odsłona OTYLIADY, w myśl hasła „Cała Polska pływa z nami”, odbędzie się w nocy z 18 na 19 listopada br. w kilkudziesięciu pływalniach na terenie całego kraju. Nazwa imprezy nawiązuje do wspierającej ją od samego początku Otylii Jędrzejczak, polskiej pływaczki, wielokrotnej mistrzyni olimpijskiej i rekordzistki świata.

Inne aktualności

WIĘCEJ