Aktualności

Szkoły jazdy na łyżwach

Sezon łyżwiarski na nyskim lodowisku już za nami. Bioagra pomagała w utrzymaniu i doposażeniu lodowiska. Zainicjowała też Szkołę Jazdy na Łyżwach, która przyciągała mieszkańców na lodową taflę.

Bioagra, na podstawie umowy z Agencją Rozwoju Nysy, pomogła w tym sezonie zimowym w funkcjonowaniu nyskiego lodowiska. Popularny wśród mieszkańców regionu obiekt otrzymał od spółki wsparcie finansowe i rzeczowe o łącznej wartości 50 tys. zł.

Spółka zaopatrzyła obiekt w dodatkowe profesjonalne łyżwy i kaski ochronne zwiększające bezpieczeństwo na lodzie. Podczas organizowanych na lodowisku imprez można było wielokrotnie spotkać Pana Kukurydzę, firmową maskotkę Bioagry.

W tym sezonie, po raz pierwszy w nowej historii lodowiska, pojawili się na nim instruktorzy jazdy w charakterystycznych żółtych kurtkach z logo BIOAGRY. Udzielali porad wszystkim chcącym nauczyć się jeździć na łyżwach lub doskonalić swoją technikę jazdy.

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem rozwoju edukacji jazdy na łyżwach – mówi Dawid Szlempo, instruktor, z którego porad najczęściej korzystali użytkownicy nyskiego lodowiska. – Praktycznie wszyscy robili postępy. Widziałem uśmiechy na ich twarzach. Nie tylko u młodych łyżwiarzy, ale też u osób starszych. Dzieci były wybitnie zaangażowane. Dużo było maluchów, które zadziwiały swoim uporem w próbowaniu jazdy, chęci do nauki, mimo upadków – podkreśla Dawid Szlempo.

Przede wszystkim, jak podkreśla instruktor, w ramach porad udzielanych na nyskim lodowisku, osoby początkujące uczono prawidłowej postawy na łyżwach, która pozwala na utrzymanie równowagi na tafli lodu. Potem przychodził czas na opanowanie umiejętności właściwego upadania (zawsze do przodu), chodzenia w łyżwach po lodzie, odbijania się od tafli lodu i, wreszcie, jeżdżenie.

Bardziej zaawansowani i dorośli łyżwiarze podjeżdżali do instruktorów po praktyczne porady. Interesował ich prawidłowe wykonywanie różnych elementów jazdy, np. hamowanie czy tzw. przeplatanka (naprzemienne stawianie nóg w trakcie jazdy).

Lodowisko wróciło na mapę nyskich atrakcji zimowych w roku 2009. Zostało wtedy otwarte po 20 latach przerwy. Na mierzącej 20×40 m płycie lodowiska może przebywać jednocześnie 50 osób. System chłodzenia pozwala na korzystanie z lodowiska przy temperaturze powietrza wynoszącej do +10°C.

Inne aktualności

WIĘCEJ