Aktualności

Walentynkowe pozdrowienia od Pana Kukurydzy

Maskotka firmowa Bioagry przypominała już od tygodnia o zbliżającym się święcie zakochanych wszystkim mijającym Zakład Produkcji Etanolu “Goświnowice”.

14 lutego to jedno z najpopularniejszych świąt na świecie. Niezależnie od tego, czy spędzacie ten dzień ze swoim ukochanymi czy korzystacie z tej okazji jako pretekstu do zjedzenia walentynkowych czekoladek, porównajcie polskie zwyczaje z tymi zza wielkiej wody.

Najlepszy dzień na zaręczyny
Z badań opinii publicznej w USA wynika, że Walentynki to najlepszy dzień w roku na oświadczyny. Wśród głosujących na “tak” było 40 proc. mężczyzn i 60 proc. kobiet.

W USA wysyła się 145 milionów kartek walentynkowych każdego roku
To sprawia, że Walentynki są drugim największym świętem związanym z wymianą kartek okolicznościowych, zaraz po Bożym Narodzeniu. W Stanach Zjednoczonych najwięcej kartek walentynkowych otrzymują… nauczyciele.

Pierwsze pudełko czekoladek w kształcie serca wprowadzono na rynek w 1861 r.
Każdego roku sprzedaje się ponad 36 milionów pudełek czekoladek w kształcie serca. Pierwsze zostało stworzone przez Richarda Cadbury’ego, który zaczął pakować czekoladki w fantazyjne pudełka, aby zwiększyć sprzedaż.

Amerykanie wydają najwięcej z okazji Walentynek
Według National Retail Foundation, Amerykanie wydali ponad 20 miliardów dolarów (!) na walentynkowe prezenty w 2019 r.

Amerykanie wydają miliony dolarów na prezenty walentynkowe dla… zwierząt domowych.
Szacuje się, że gospodarstwa domowe w USA tylko w 2018 r. wydały ok. 751 milionów dolarów na prezenty dla swoich zwierząt z okazji Walentynek.

Walentynkowy prezent, na który ludzie wydają najwięcej, to…?
Cukierki i kwiaty to zapewne najczęstsze prezenty z okazji Walentynek. Ale na co wydaje się najwięcej w USA? Według National Retail Federation w Stanach Zjednoczonych najwięcej pieniędzy przeznacza się tego dnia na biżuterię. Kwota wydatków osiągnęła blisko 5,8 miliarda dolarów w 2020 r. Drugim najchętniej opłacanym prezentem był wieczór na mieście z 4,3 miliardami dolarów.

 

Inne aktualności

WIĘCEJ