Aktualności

Wyróżnienie Zielony Feniks

BIOAGRA SA otrzymała wyróżnienie przyznane przez kapitułę nagrody „Zielony Feniks” za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekomotoryzacyjnych. Nagrodę wręczono podczas IX Ogólnopolskiego Festiwal Ekoenergetyki w Opolu.

Festiwal Ekoenergetyki to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń poświęconych praktycznemu wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii do ochrony środowiska.

Naukowcy, eksperci i praktycy spotkali się w Opolu już dziewiąty raz, aby wymienić się wiedzą na temat najnowszych rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii (OZE), budownictwa energooszczędnego i ekomotoryzacji. Uczestnicy wydarzenia mogli również obejrzeć wystawę pojazdów i technologii motoryzacyjnych, pt. „Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy”.

W ramach festiwalu odbył się panel dyskusyjny „Do jakich paliw należy przyszłość motoryzacji” i konferencja naukowo-techniczna, pt. „Paliwa alternatywne i ich wpływ na środowisko”. Uczestnicy przedstawili m.in. najnowsze rozwiązanie w dziedzinie biopaliw drugiej i trzeciej generacji oraz podsumowali poziom zastosowania bioetanolu w motoryzacji na świecie.

Organizatorami IX Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki były Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki “Zielony Feniks”, Polski Związek Motorowy, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Opole.

Inne aktualności

WIĘCEJ