Aktualności

Bioagra dezynfekuje powietrze non stop

Bioagra w ramach zmaksymalizowania ochrony załogi przed pandemią wdrożyła dezynfekcję powietrza non stop w pomieszczeniach, w których przebywają pracownicy. Urządzenia, które zastosowała firma bezpiecznie oczyszczają powietrze z patogenów wykorzystując promieniowanie UV-C. Działają w wielu miejscach: w laboratorium chemicznym i zbożowym, w pomieszczeniach, gdzie pracują logistycy i magazynierzy, na sterowni zakładu i w biurach. 
 
Do dezynfekcji powietrza w Zakładzie Produkcji Etanolu “Goświnowice” firma wykorzystuje urządzenia, które oczyszczają powietrze na filtrach węglowych z jonami srebra i dezynfekują promieniowaniem UV-C o długości fali 254 nanometrów (najskuteczniejsze w walce z różnorodnymi patogenami).
– Niszczenie źródeł infekcji w powietrzu to kolejna ważna metoda stosowana w walce z koronawirusem – oprócz dezynfekcji powierzchni, dystansowania społecznego i maseczek – mówi Mirosław Obarski z Bioagra SA. – Postanowiliśmy podnieść bezpieczeństwo i komfort psychiczny załogi systemowo. Dezynfekujemy powietrze we wszystkich miejscach, gdzie stale przebywają pracownicy i tam, gdzie muszą się kontaktować z osobami spoza firmy, np. w zespole logistyki – dodaje Obarski.

Bioagra podjęła decyzję o zwiększeniu ochrony pracowników i dezynfekowaniu powietrza non stop, kiedy amerykańska agencja rządowa CDC (Centers for Disease Control and Prevention, odpowiednik Głównego Inspektoratu Sanitarnego) uwzględniła ryzyko transmisji koronawirusa drogą powietrzną. Dotyczy to mikroskopijnych cząstek zawierających wirusa, które są emitowane podczas rozmowy czy po prostu oddychania.

Cząsteczki tego rodzaju potrafią utrzymywać się w powietrzu nawet do 12 godzin, czyli długo po tym, jak pomieszczenia opuściła osoba zarażona. Mogą wędrować daleko od źródła emisji w związku z czym ryzyko infekcji stopniowo zaczyna dotyczyć coraz większej przestrzeni, aż obejmie całe pomieszczenie. Z tego powodu stałe oczyszczenie powietrza w pomieszczeniach odgrywa znaczącą rolę w maksymalizacji bezpieczeństwa w trakcie pandemii.

Bioagra zastosowała urządzenia Sterylis, które mają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny i laboratoryjnie zmierzone bezpieczeństwo w zakresie UV-C. Urządzenia przeszły również badania w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i są stosowane m.in. w prywatnych i publicznych szpitalach, przychodniach zdrowia i gabinetach lekarskich, a także w wielu punktach handlowych na terenie kraju.

 
 

Inne aktualności

WIĘCEJ