Aktualności

Bioagra na Biegu Nyskim

Bioagra pomogła w organizacji kolejnej edycji Biegu Nyskiego. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla biegaczy poręczną torbę ekologiczną na wodę i dodające energii produkty spożywcze. Biegaczy dopingował też Pan Kukurydza – maskotka Bioagry.          

Tegoroczna edycja Biegu Nyskiego, pierwsza po przerwie spowodowanej pandemią, była wyjątkowa. Tym razem uczestnicy pobiegli koroną Jeziora Nyskiego. Nowa, niezwykle malownicza trasa spodobała się wielu biegaczom. Zachęcają do jej powtórzenia w kolejnym sezonie.

Warunki epidemiologicznie pozwoliły wyłącznie na start indywidualny zawodników. Spowodowało to rozciągnięcie wydarzenia na wiele godzin i nieco zmieniło charakter rywalizacji. W tegorocznym biegu każdy musiał przede wszystkim walczyć z samym sobą, aby przebyć trasę w jak najlepszym czasie.

Wystartowało ponad 520 zawodników. Jak zwykle silną grupą biegaczy wystawiła Kenia. Z czołowej ósemki na mecie najszybciej meldowali się biegacze i biegaczki właśnie z tego kraju oraz z Polski i Ukrainy. 
 

Pierwsze miejsca zajęli jednak Polacy. Wśród mężczyzn triumfował Sebastian Leśniak z Runners Team Nysa z czasem 34:41. Wśród kobiet z najlepszym czasem przybiegła Joanna Griman (38:29).

Gratulujemy wszystkim biegaczom, którzy wystartowali w Biegu Nyskim.

Inne aktualności

WIĘCEJ