Aktualności

Bioagra na Mistrzostwach Nysy w siatkówce plażowej 2022

Już po raz drugi Bioagra wspiera Mistrzostwa Nysy w siatkówce plażowej. W tym roku piękna plaża w Skorochowie ponownie przeradza się w soboty w miejsce sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Ubiegłoroczna edycja Mistrzostwa Nysy w siatkówce plażowej cieszyła się wśród uczestników i kibiców dużą popularnością. Rozbudziła na nowo regionalne zainteresowanie tym dynamicznym i niezwykle widowiskowym sportem. Praktycznie do każdych eliminacji staje pełna pula zespołów, w tym złożonych z graczy znanych z parkietów I-ligi oraz PlusLigi, pochodzących z regionu i z różnych zakątków kraju, a nawet z zagranicy. Wskazuje to na wysoki poziom sportowy i organizacyjny wydarzenia, co podkreślają sami sportowcy.

Mistrzostwa składają się z szeregu turniejów eliminacyjnych, w których pula nagród wynosi ogółem 10 tys. zł. Do wielkiego finału zakwalifikuje się 15 najlepszych par z eliminacji, które stoczą walkę o dodatkową pulę nagród wynoszącą ogółem 12 tys. zł.

Organizatorzy przewidzieli też tzw. “dziką kartę”, tj. jedno dodatkowe miejsce dla drużyny niespełniającej formalnych warunków uczestnictwa w finale, ale rokującej wysoki poziom sportowy.

Mecze rozgrywane w ramach turnieju można oglądać na żywo z trybun i w Internecie, na oficjalnym kanale organizatora zawodów, którym jest Klub Siatkarski Beach Volley Nysa.

Inne aktualności

WIĘCEJ