Aktualności

Bioagra na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Bioagra wsparła organizację tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Nysie. Laureaci będą reprezentować swoje szkoły w finale centralnym, do którego awansowało 80 uczniów z różnych zakątków Polski.

Wszystkim uczestnikom olimpiady składamy serdeczne gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia, determinację i pasję, a laureatom etapu okręgowego życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych odbyły się w Zespole Szkół Technicznych w Nysie. Uczestniczyło w nich 51 utalentowanych uczniów z 11 szkół o profilu budowlanym z województwa opolskiego i dolnośląskiego. 11 z nich zakwalifikowało się do finału centralnego. Wśród laureatów znalazła się Natalia Roguła z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu, czyli ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski.

Etap okręgowy Olimpiady zorganizowano w kilkunastu miastach w całej Polsce. Uczestniczyło w nim łącznie 634 uczniów szkół o profilu budowalnym. Warto zaznaczyć, że do finału ogólnokrajowego dostało się aż 11 uczestników z Opolszczyzny.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych to przedsięwzięcie edukacyjne, którego początki sięgają lat 80. ubiegłego wieku. Głównym celem działania jest rozwijanie zainteresowania budownictwem wśród młodzieży oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie. Wydarzenie promuje nawyk doskonalenia zawodowego, zachęca uczniów i absolwentów do ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Wyrabia też umiejętność samodzielnego zdobywania wiedzy i umożliwia młodzieży zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi oraz technologicznymi w dziedzinie budownictwa.

Głównym organizatorem inicjatywy jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Bioagra wsparła organizację przedsięwzięcia i kibicowała zmaganiom najbardziej uzdolnionych uczniów.

Inne aktualności

WIĘCEJ