Aktualności

Bioagra na „Wrześniowym Country”

Bioagra ponownie wsparła imprezę plenerową „Wrześniowe Country”. Celem zorganizowanego już po raz jedenasty wydarzenia była integracja środowiska osób z niepełnosprawnościami.

W tegorocznej edycji plenerowej imprezy „Wrześniowe Country”, która zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie, wzięło udział łącznie ok. 1000 osób.

Na imprezie pojawili się podopieczni dwudziestu dwóch ośrodków opiekujących się osobami z niepełnosprawnościami, wychowankowie siedmiu nyskich przedszkoli oraz wolontariusze z trzech lokalnych placówek edukacyjnych (Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych oraz Szkoła Podstawowa nr 3), którzy pomagali przy przeprowadzaniu wydarzenia.

Po raz drugi z rzędu w organizację „Wrześniowego Country” zaangażowała się również Bioagra. Firma pomogła w przygotowaniu wyjątkowego, uświetniającego imprezę dania w postaci 4500 pierogów. Na wydarzeniu pojawił się także Pan Kukurydza, który brał udział w licznych grach i zabawach, pozował do wspólnych zdjęć i umilał czas wszystkim zgromadzonym. Tradycyjnie na uczestników czekał cały szereg atrakcji, w tym wspólne śpiewy i tańce, konkursy z nagrodami, zabawa z proszkami holi czy płukanie złota.

Odbywająca się corocznie impreza integruje środowisko oraz buduje świadomość skali i zakresu pomocy dostępnej osobom niepełnosprawnym w Nysie.

Inne aktualności

WIĘCEJ