Aktualności

Kolejny turniej z cyklu Nyski Wielki Szlem

Bioagra zaangażowana jest w promowanie tenisa wśród dzieci i młodzieży z powiatu nyskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który podsumowuje cykl zawodów z serii „Nyski Wielki Szlem”.

Od 2021 r. firma aktywnie wspiera młodych adeptów tenisa ziemnego, którzy stawiają pierwsze kroki w tej coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportu. Jednym z ważnych elementów sportowej edukacji są cykliczne turnieje rozgrywane na nyskich kortach. Na ich uczestników czekają nagrody ufundowane m.in. przez Bioagrę, zaś zawodnikom kibicuje maskotka firmowa – Pan Kukurydza.

Rozgrywki toczą są w oparciu o zasady programu „Play and Stay” opracowanego przez International Tennis Federation (ITF). W meczach używane są m.in. piłki o mniejszej sprężystości, które są wolniejsze od standardowych. Dzieci mogą dzięki temu łatwiej serwować i rozgrywać piłkę oraz zdobywać punkty praktycznie od pierwszych zajęć.

Kolejny turniej z cyklu Nyski Wielki Szlem odbędzie się 3 września 2022 r. (sobota) na kortach NTKKF Metalowiec w Nysie. Uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne. Poza Bioagrą wydarzenie organizowane przez UKS Nyska Szkoła Tenisa wspiera m.in. Starostwo Powiatowe w Nysie.

Inne aktualności

WIĘCEJ