Aktualności

Kukurydza macha z iluminacji

Pan Kukurydza macha z kolejnej noworocznej iluminacji Bioagry i życzy przejeżdżającym “Zdrowia!” w roku 2021. Właśnie w dziedzinie zdrowia, i to w szerokiej skali, firma zrealizowała w minionym roku kilka spektakularnych akcji.
 
Pandemia zastała Bioagrę w kluczowym punkcie największej inwestycji od chwili powstania Zakładu Produkcji Etanolu “Goświnowice”. Pomimo tego, firma przygotowała płyn do dezynfekcji rąk, którego na co dzień nie produkowała. Zaaranżowała też punkt, w którym mieszkańcy Gminy Nysa mogli go kupić w cenie wyprodukowania. Warto pamiętać, że środki tego typu były wyjątkowo trudno dostępne na początku pandemii.

– Udało się dostarczyć płyn do dezynfekcji kiedy był najbardziej potrzebny, choć mocno przeszkadzały braki na rynku, np. środków zapachowych czy opakowań – mówi Mirosław Obarski z Bioagra SA.

Oprócz wspomnianej akcji spółka dostarczyła darmowo kilkadziesiąt tysięcy litrów płynu do dezynfekcji powierzchni i rąk nyskiemu samorządowi, szpitalowi zakaźnemu w Nysie, straży pożarnej czy instytucjom kościelnym. Płyny otrzymały też żłobki i przedszkola po uruchomieniu  placówek i przed rokiem szkolnym. Gdy zachorowania na COVID-19 dotknęły szkół, firma dostarczyła płyny do dezynfekcji kilkudziesięciu placówkom oświatowym w gminie. Łącznie uczy się w nich prawie 10 tysięcy dzieci i młodzieży oraz pracuje blisko 1300 osób.

Lokalnie firma prowadziła też inne bardzo różnorodne działania, np. posadziła kolejne drzewa wokół Zakładu Produkcji Etanolu “Goświnowice”. W roku 2020 posadzono ich tam więcej, niż w całym Rzeszowie, który jest blisko dwustu tysięczną aglomeracją. Na terenie Bioagry prowadzono również program hodowli pszczelich matek. Z kilkudziesięciu tzw. ulików weselnych do lotu godowego wystartowało wiele nowych królowych. Bioagra przekazała też bezpłatnie nyskiej straży pożarnej wyspecjalizowany środek gaśniczy określany jako bolid Formuły 1 w swojej dziedzinie. Służy do gaszenia ciał stałych i cieczy, np. benzyny, ropy naftowej, alkoholu, a nawet paliw do silników odrzutowych.  

Inne aktualności

WIĘCEJ