Aktualności

Nadchodzi kolejny cykl rozgrywek tenisowych wspieranych przez Bioagrę

Bioagra kontynuuje wspieranie młodych pasjonatów tenisa ziemnego z Nysy i okolic. Pierwszy Turniej dla Dzieci i Młodzieży z cyklu Nyski Wielki Szlem odbędzie się 27 maja br.

W tegorocznych rozgrywkach, które potrwają do września, zaplanowano pięć turniejów. Celem, który od lat przyświeca wydarzeniu jest popularyzacja tenisa i zaszczepienie w młodemu pokoleniu chęci do uprawiania tego pożytecznego sportu. Udział w rozgrywkach jest całkowicie bezpłatny i nie wymaga uiszczania tzw. wpisowego.

Bezpośrednie nawiązanie do największych tenisowych turniejów niesie za sobą istotny walor edukacyjny. Poznając ich historię i specyfikę dzieci zachęcane są do poszerzania swojej sportowej wiedzy w wymiarze praktycznym i teoretycznym. Turnieje Wielkiego Szlema to najważniejsze i najbardziej prestiżowe zawody w całym tenisowym świecie. W 1877 r. odbył się pierwszy pełnoprawny Wimbledon, który jest najstarszym spośród czterech turniejów. Później dołączyły do niego US Open, French Open oraz Australian Open. Wszystkie imprezy mają długą tradycję i są kluczowymi momentami w tenisowym kalendarzu.

Jak podkreślają specjaliści, gra w tenisa ma pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Tenis rozwija zdolności fizyczne, ale też charakter i umiejętności społeczne. Poprzez tenis dzieci uczą się wytrwałości, samodyscypliny i umiejętności radzenia sobie ze stresem. Rozwijane na korcie koordynacja ruchowa i refleks mają pozytywny wpływ na rozwój psychofizyczny dzieci. Gra w tenisa zachęca ponadto do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. To sport, ale również forma rozrywki, która integruje rodzinę i pozwala nawiązać nowe przyjaźnie. Wszystkie te elementy czynią tenis doskonałą formą aktywności dla dzieci, która pozytywnie wpływa na ich rozwój i dobre samopoczucie.

Turniej dla Dzieci i Młodzieży z cyklu Nyski Wielki Szlem o Puchar Starosty, organizowany jest przez UKS Nyską Szkołę Tenisa, ze wsparciem Starostwa Powiatowego w Nysie i Bioagry. Rozgrywki odbywają się na kortach przy ul. Kraszewskiego. Wstęp wolny dla zawodników i kibiców.

Nyski Wielki Szlem 2023 o Puchar Starosty Powiatowego

  • 27 maja
  • 17 czerwca
  • 5 sierpnia
  • 2 września.

Turniej o Puchar Burmistrza Nysy

  • 30 czerwca.

Inne aktualności

WIĘCEJ