Aktualności

Pan Kukurydza na korcie

Bioagra kolejny rok wspiera dzieci i młodzież fundując nagrody w turniejach tenisa ziemnego rozgrywanych na nyskich kortach. Uczestnicy rozgrywek otrzymują przydatne do uprawiania tego sportu nagrody, a także owocowe przysmaki.

Kontynuacja wsparcia m.in. ze strony Bioagry i dalszy wzrost zainteresowania tenisem ziemnym przynosi bardzo wymierne efekty. W rozgrywanych niedawno Mistrzostwach Nysy o Puchar Burmistrza wystartowało 40 młodych tenisistów i tenisistek z Nysy, Opola czy Kędzierzyna-Koźle. Oznacza to, że liczba uczestników wzrosła, rok do roku, z kilkunastu do kilkudziesięciu osób.

– Ewenementem jest to, że nyskie turnieje są bezpłatne, nie ma tzw. wpisowego – mówi Monika Chudzińska, z Nyskiej Szkoły Tenisa. – Naszym celem jest zaszczepienie w dzieciach chęci do uprawiania tenisa i przyciągnięcie na korty wszystkich pokoleń. Tworzymy razem swego rodzaju tenisową rodzinę. Dzieci grają na korcie, rodzice są zaangażowani w sędziowanie, a dziadkowie i babcie oraz rodzeństwo kibicują.

Jak twierdzą trenerzy z UKS Nyska Szkoła Tenisa, naukę gry mogą podjąć nawet pięciolatkowie. Dzieci uczą się tenisa w naturalny sposób poprzez naśladowanie, powtarzanie i zapamiętywanie dobrych nawyków. Wyrabiana na kortach koordynacja ruchowo-wzrokowa ma duże znaczenie w rozwoju psychofizycznym dzieci.

Bioagra, jak w poprzednim roku, wspiera wszystkie turnieje z cyklu „Nyskiego Wielkiego Szlema”, organizowane przez UKS Nyska Szkoła Tenisa i Starostwo Powiatowe w Nysie oraz turniej o Puchar Burmistrza Nysy. Korty bezpłatnie udostępnia NTKKF Metalowiec.

Rozgrywki toczą są w oparciu o zasady programu „Play and Stay” opracowanego przez International Tennis Federation (ITF). W meczach używane są m.in. piłki o mniejszej sprężystości, które są wolniejsze od standardowych. Dzieci mogą dzięki temu łatwiej serwować i rozgrywać piłkę oraz zdobywać punkty praktycznie od pierwszych zajęć.

Efekty gry w tenisa wg badań ITF:
– poprawa ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia
– poprawa ogólnej sprawności fizycznej i gibkości
– zmniejszenie ryzyka wystąpienia osteoporozy, chorób serca i cukrzycy
– poprawa decyzyjności i umiejętności rozwiazywania problemów.

Tenis to jeden z najlepszych sportów amatorskich pozwalających utrzymać zdrową i wysportowaną sylwetkę w każdym wieku.

Inne aktualności

WIĘCEJ