Aktualności

Pan Kukurydza trenuje z młodymi piłkarzami LKS Goświnowice

LKS Goświnowice to klub sportowy z ogromnymi tradycjami, którego historia sięga 1947 roku. W sezonie 2016/17, dzięki wysiłkom kilku zapaleńców, byłych sołeckich działaczy i piłkarzy, został reaktywowany po przerwie trwającej dekadę. Od tego czasu klub kontynuuje swoją działalność, której ważnym elementem jest propagowanie idei uprawiania sportu oraz rozwijanie talentów drzemiących w najmłodszych piłkarzach. 

Działalność reaktywowanego klub LKS Goświnowice to jedna z lokalnych inicjatyw, w które angażuje się Bioagra. Spółka skupia się na wspieraniu jego najmłodszych wychowanków i zapewnieniu im warunków do rozwijania piłkarskiej pasji. Udzielana przez firmę pomoc pozwala m.in. pokrycie kosztu zakupu odzieży, butów i sprzętu sportowego, zatrudnienie trenera, wynajem sali do treningów czy dojazdów na mecze.

W każdym sezonie klub prowadzi nabór młodzików, do którego zaprasza zarówno chłopców, jak i dziewczęta. Obecnie na zajęcia uczęszcza 28 osób z roczników od 2007 do 2012. Treningi odbywają się zgodnie z wytycznymi Akademii Młodych Orłów i prowadzone są w grupach odpowiadających wiekowi dzieci. Obejmują szereg ćwiczeń, które pomagają podnosić sprawność i szlifować piłkarskie umiejętności, np. w zakresie:

– techniki, w tym m.in. przyjęcia, podania i zagrania piłki

– wytrzymałości – wzmacnianie mięśni nóg, rąk i całego ciała

– taktyki – prawidłowe ustawienia na boisku, zagrania i formacje obronne oraz ofensywne

– szybkości i sprawności – podnoszenie ogólnej efektywność zawodników na boisku.

Starsze dzieci (roczniki 2007-2010) tworzą drużynę, która bierze udział w rozgrywkach II Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy. Z aktualną tabelą rozgrywek rundy jesiennej można zapoznać się na stronie internetowej Opolski Związek Piłki Nożnej. Poza regularnymi treningami i udziałem w rozgrywkach drużyna Trampkarzy bierze też udział w meczach sparingowych.

W przyszłym roku klub LKS Goświnowice planuje utworzyć dwie drużyny: Trampkarzy (roczniki 2008-2011) oraz Młodzików (roczniki 2010-2012). 

W Goświnowicach przygodę z piłką nożną mogą rozpocząć już bardzo małe dzieci, ale wówczas powinna mieć ona formę czystej, ogólnorozwojowej zabawy. Z czasem można łączyć zabawę z prostymi elementami szkolenia technicznego. Tego typu zajęcia sportowe pomagają przede wszystkim kształtować zmysł równowagi i koordynację ruchową. Treningi ukierunkowane typowo na piłkę nożną rozpoczyna się najczęściej ok. 11 roku życia. Wtedy dzieci najlepiej uczą się ruchów i przyswajają nowe zachowania. Odpowiednio prowadzone treningi przynoszą wiele korzyści zarówno w sferze fizycznej, jak i psychologicznej. Wzmacniają organizm i poprawiają kondycję, ale zarazem kształtują młode charaktery i uczą, że na zwycięstwo drużyny trzeba pracować wspólnie.

Młodzieżowa piłka nożna to jedna z kilku dyscyplin sportu amatorskiego, które wspomaga Bioagra. Spółka wspiera też m.in. młodych adeptów tenisa ziemnego oraz grupę dzieci doskonalących umiejętność gry w szachy. 

Inne aktualności

WIĘCEJ