Aktualności

Świąteczne życzenia od Bioagry

Pan Kukurydza, jak co roku, życzy Wesołych Świąt kierowcom przejeżdżającym obok Zakładu Produkcji Etanolu. W tym roku świąteczny akcent umieściliśmy na elektronicznych tablicach nowego systemu logistycznego, który zmniejszył natężenie ruchu pojazdów wokół firmy.

Od paru lat Bioagra rozświetla Zakład Produkcji Etanolu okolicznościowymi iluminacjami, pozdrawiając lokalną społeczność i podróżującym obwodnicą Nysy. Świąteczne życzenia w imieniu spółki składa Pan Kukurydza, który w tym roku pojawił się dodatkowo na tablicach informacyjnych nowego systemu logistycznego.

– To nasze autorskie rozwiązanie, które usprawniło ruch pojazdów wokół firmy, o co prosiła nas społeczność lokalna – powiedział Mirosław Obarski z Bioagry SA. – Zniknęły praktycznie kolejki pojazdów z ziarnem, które ustawiały się w trakcie żniw kukurydzy na drodze dojazdowej do zakładu.

Nowy system logistyczny znacząco poprawił też warunki pracy kierowców i rolników dostarczających kukurydzę do produkcji. Inwestycja w system objęła stworzenie rozbudowanej części informatycznej, która steruje ruchem pojazdów oraz szereg modyfikacji infrastrukturalnych. Uruchomiono np. dodatkowy wjazd do zakładu, dobudowano fragment drogi i zmodyfikowano parking dla ciężarówek. Łączny koszt rozwiązania to ponad 5 mln zł.

Udoskonalenie procesu przyjmowania ziarna i odbioru produktów gotowych wprowadzono pomimo licznych utrudnień wynikających z kolejnego już roku funkcjonowania spółki w realiach pandemii koronawirusa.

Inne aktualności

WIĘCEJ