Aktualności

Wystartowały Mistrzostwa Nysy w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn 2024

Piękna plaża w Skorochowie ponownie zmieniła się w arenę sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Trwają mistrzostwa Nysy w Siatkówce Plażowej, która Bioagra wspiera już czwarty rok z rzędu.

Doskonała organizacja i wyjątkowa lokalizacja mistrzostw rozgrywanych od 2021 roku na plaży w Skorochowie sprawiła, że impreza cieszy się dziś niepodważalnym prestiżem i popularnością. W tym roku zaplanowano aż pięć turniejów eliminacyjnych, które wyłonią szesnaście najlepszych par męskich oraz osiem kobiecych. Wielki finał zaplanowano na początek sierpnia br.

Wyzwaniem dla zawodników startujących w pierwszym turnieju eliminacyjnym był wysoki poziom rywalizacji, ale także porywisty wiatr i upalna pogoda. Wśród pań najlepsze okazały się pary Aleksandra Gromadowska i Agnieszka Adamek (1. miejsce), Małgorzata Vlk i Magda Lachman (2. miejsce) oraz Julia Pańko i Paulina Wiśniewska (3 miejsce). Rozgrywki mężczyzn zdominowali Paweł Malicki i Mateusz Podboryczyński. Drugie miejsce wywalczyła para Janek Lesiuk i Radek Brzozowski, a trzecie Mikołaj Sarnecki i Szymon Bąk.

Harmonogram turniejów

I Turniej Eliminacyjny: 29-30 czerwca 2024

II Turniej Eliminacyjny: 06-07 lipca 2024

III Turniej Eliminacyjny: 13-14 lipca 2024

IV Turniej Eliminacyjny: 20-21 lipca 2024

V Turniej Eliminacyjny: 27-28 lipca 2024

Turniej finałowy: 03-04 sierpnia 2024

Organizatorem turnieju jest Klub Siatkarski Beach Volley Nysa.

 

Zdjęcia: Volleyball Photography 

Inne aktualności

WIĘCEJ