Aktualności

XI Bieg Nyski – rekordy szybkości i frekwencji

Najnowsza edycja Biegu Nyskiego była najszybszą z dotychczasowych. Pobito rekordy trasy w kategorii mężczyzn i kobiet. Po raz pierwszy wystartowało w biegu blisko 950 zawodników. Kibice, jak nigdy dotąd, mogli oglądać zawodników przekraczających linię mety z trybun zmodernizowanego i otwartego przy okazji biegu stadionu Polonii Nysa.  

Podczas tegorocznej edycji Biegu Nyskiego na dystansie 10 km padły aż dwa rekordy trasy. Zawody wygrali Rono Kennedy Kipkemoi (29:38) w kategorii mężczyzn i Jebet Valentine (33:38) w kategorii kobiet; oboje z Kenii. Pierwszy wynik jest o tyle wyjątkowy, że dopiero drugi raz w historii Biegu Nyskiego zawodnik pokonał trasę w czasie poniżej trzydziestu minut. Dotychczasowy rekord (29:57) należał do Arkadiusza Gardzielewskiego i pochodził jeszcze z 2012 r. 

Zawodnicy reprezentujący Nysę zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Anna Korzeniowska zameldowała się na mecie na piątej pozycji jako pierwsza biegaczka z Polski (39:21), zaś Sebastian Leśniak był ósmy wśród mężczyzn (35:02).

– Finał biegu na świeżo zmodernizowanym stadionie pozwolił kibicom emocjonować się wynikami zawodów – mówi Jacek Makowski, współorganizator biegu. – To zupełnie nowa jakość kibicowania. Doskonale było widać walkę zawodników na ostatniej prostej. Bieg Nyski zyskał kolejny wyróżnik, czyli finał na bieżni stadionu – dodaje Jacek Makowski. 

Frekwencja zdecydowanie wróciła do poziomu z czasów, kiedy impreza dynamicznie się rozwijała. Chętnych do biegu było zdecydowanie więcej niż numerów startowych. W tym roku w biegu wystartowało blisko 950 biegaczy, tj. najwięcej w historii imprezy.

Ponownie bardzo dużą frekwencją cieszyła się Rodzinna Mila, w której wystartowało blisko 750 małych i dużych, młodych i zaawansowanych wiekiem zawodników. To również najwięcej osób w historii tego dodatkowego biegu, w którym często startują całe rodziny.

Organizatorami imprezy są Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM 2” z Nysy, Fundacja „W działaniu”.

Inne aktualności

WIĘCEJ